Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi

 Uchwałą Rady Gminy Wielka Wieś nr XXXVII/403/2014 z dn. 6 maja 2014 r.. przyjęto do realizacji program osłonowy pn. „Program wspierania aktywności i zapobiegania wykluczeniu społecznemu seniorów na lata 2014 – 2016 „Aktywni i Potrzebni”

Inspiracją do stworzenia Programu na rzecz aktywizacji osób starszych w Gminie Wielka Wieś była debata społeczna pn. „Aktywni i potrzebni – nasi seniorzy”. Wniosek był jeden – seniorów jest wielu, pomysłów mają równie dużo, a radości życia i chęci do działania jeszcze więcej!

W ślad za słowami poszły czyny – i choć początki łatwe nie były, małymi krokami szliśmy naprzód. Rozpoczęliśmy marcowym wyjazdem na koncert – z grupą niezbyt liczną, bo zaledwie 18- osobową. Potem były warsztaty rękodzielnicze w Czajowicach, następnie wiosenna odnowa dla pań „Chwila dla Ciebie”. W kwietniu, ponad 100 osób uczestniczyło w Wielkanocnym Spotkaniu z Tradycją w Modlnicy.

Wraz z nadejściem lata, aktywność naszych seniorów rozprzestrzeniała się  poza granice gminy Wielka Wieś – w czerwcu zwiedzaliśmy krakowski Kazimierz (ok. 25 osób), w lipcu byliśmy w Wygiełzowie na festiwalu ETNOmania (35 osób). Wieść o atrakcjach dla seniorów powoli docierała do coraz większego grona – w lipcu statkiem po Wiśle do Tyńca płynęło już 50 osób, a do Sandomierza pojechało aż 100 seniorów. Lato pożegnaliśmy śpiewem i tańcem na biesiadzie w Ojcowie – w gronie już blisko 100 seniorów. Ponieważ czas jesieni niestety nie sprzyjał już wycieczkom plenerowym we wrześniu nasi seniorzy udali się do teatru Bagatela na sztukę „Okno na Parlament” (50 osób), a w październiku do kina ARS na seans „Bogowie” (100 osób). Listopad i grudzień to miesiące imprez lokalnych – w listopadzie blisko 150 seniorów bawiło się na Andrzejkach w Modlnicy, zaś w grudniu równie liczna grupa uczestniczyła w Spotkaniu Wigilijnym”.

Równolegle, przez cały rok, Gminna Biblioteka organizowała dla naszych seniorów wirtualne Spotkania z Pasją, odbywały się również lokalne wydarzenia jak np. Majówka dla Seniorów w Bęble czy Dzień Seniora w Giebułtowie. Niezwykle cieszy nas, że udało się zainicjować powstanie Klubu Seniora w Giebułtowie – jest to już drugi Klub, obok prężnie działającego od 15 lat Koła Seniora w Wielkiej Wsi.

Informacje na temat kolejnych wydarzeń skierowanych do Seniorów - imprez, wyjazdów, ukazują sie na bieżąco na niniejszej stronie w kategorii "aktualności", jak równie na profilu facebookowym Gminy Wielka Wieś oraz stronie www.wielka-wies.pl.

Załączniki:
Pobierz plik (Gminnz Program Wspierania.pdf)Gminnz Program Wspierania.pdf[ ]553 kB

Gminny Ośrodek Pomocy
Społecznej w Wielkiej Wsi


Plac Wspólnoty 2,
32-085 Szyce


Godziny funkcjonowania:
Poniedziałek: 7.30-17.00
Wtorek-Piątek: 7.30-15.30


Telefon:
12 419 11 01;
12 419 04 40;
12 419 00 35


Adres email:
gops@wielka-wies.pl

 

epuap