Przypominamy, że od dziś tj. 15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 w ramach grupy I - dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia.

Jak się zarejestrować?
1. Kontaktując się z wybranym punktem szczepień, na szczepienia nie obowiązuje rejonizacja.

Przypominamy, że na terenie naszej gminy zostaną uruchomione dwa punkty szczepień:
📍 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej z Bębła, ul. Kwiatowa 5
tel. (12) 419 36 10, (12) 419 36 11
📍 Centrum Medyczne Szyce, Plac Wspólnoty 2
tel. (12) 419 20 10, (12) 418 10 10

2. Dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – 989
3. Rejestrując się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

 

Gmina zorganizuje transport do punktów szczepień zlokalizowanych na terenie naszej gminy dla zarejestrowanych osób niepełnosprawnych oraz seniorów wykluczonych komunikacyjnie. Zapotrzebowanie na w/w transport zgłaszają do Gminy (POZy) gdzie osoba będzie szczepiona.

Ponadto informujemy, że osoby w wieku 18-69 mogą już zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online na pacjent.gov.pl. W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla danej osoby - dostanie ona informację na maila.

https://www.wielka-wies.pl/o-gminie/aktualnosci/szczepmy-sie/