12 grudnia w budynku wielofunkcyjnym w Giebułtowie odbyła się Impreza Mikołajowa, zorganizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi.
Zaproszone zostały wszystkie dzieci, które przez cały rok regularnie uczestniczyły w zajęciach organizowanych w świetlicach środowiskowych na terenie naszej gminy, oraz dzieci młodsze, z rodzin objętych pomocą naszego Ośrodka.

Tuż przed godziną 17-tą blisko 130 dzieciaków z niecierpliwością oczekiwało przybycia najważniejszego gościa tego wieczoru. Aby umilić im ten czas, aktorzy z krakowskiego teatru „Kameleon” przedstawili pełen humoru spektakl, angażując do gry również najmłodszych. Po wspólnej zabawie, do sali wypełnionej śmiechem i radosnym gwarem dzieci, przyszedł On... - Święty Mikołaj, który wraz ze swoim pomocnikiem – Elfem, obdarował każde dziecko paczką pełną najrozmaitszych słodkości.
Oczywiście, dzieci były przepytywane przez Mikołaja czy aby na pewno były grzeczne, niektóre musiały w zamian zaśpiewać piosenkę czy powiedzieć króciutki wierszyk. W trakcie tej wyczerpującej imprezy - wszak wiadomo, że wizyta Mikołaja to rzecz dość emocjonująca - dzieci mogły skosztować pysznych smakołyków, przygotowanych specjalnie dla nich. Po blisko dwugodzinnej wspólnej zabawie, uśmiechnięte i pełne wrażeń dzieci opuszczały imprezę, zapewne licząc, iż w przyszłym roku Święty Mikołaj zawita do nich ponownie…

Zdjęcia z zabawy mikołajowej >>