Dnia 31 lipca wraz z kolegami i koleżankami z innych świetlic z terenu naszej gminy byliśmy na wycieczce w krakowskim Zoo.
W Zoo widzieliśmy różne zwierzęta min.: oceloty, wielbłądy, pantery śnieżne. Bardzo fajnie było w mini zoo, ponieważ mogliśmy oglądać zwierzęta z bliska, głaskać je, a nawet karmić. Była tam lama, która pluła, kózki, był też osioł, który bardzo lubi towarzystwo i jak tylko nikogo przy nim nie było to specjalnym okrzykiem wzywał dzieci. Potem mogliśmy się pobawić na zjeżdżalniach, huśtawkach, zjedliśmy kanapki i poszliśmy dalej. W drodze powrotnej poznawaliśmy życie pszczół w ulu dzięki specjalnemu telewizorowi, odwiedziliśmy małpki i słonice Tice, która typowała wygrane w meczach na Euro 2012. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia ze słoniami, a następnie pojechaliśmy autokarem pod Kopiec Kościuszki.
Na kopiec wyszliśmy oczywiśnie na własnych nogach, ale było warto, bo widoki z kopca były cudowne. W drodze powrotnej z kopca zatrzymaliśmy się w kawiarence, gdzie mogliśmy nie tylko nadal podziwiać piękne widoki, ale również ochłodzić się pysznymi lodami. Na koniec byliśmy w Muzeum Figur Woskowych, gdzie przypomnieliśmy sobie postaci sławnych Polaków. Do swoich domów wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. Cieszymy się i dziękujemy, że mogliśmy odwiedzić te miejsca.
Aleksandra Kozień ze Swietlicy Środowiskowej w Modlniczce