W sobotę, 25 sierpnia, w budynku wielofunkcyjnym w Giebułtowie odbyło się uroczyste „Podsumowanie wakacji” – czyli przegląd tego, co w czasie wakacji działo się w naszych świetlicach.
Impreza została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi, który od czerwca br. odpowiada za organizacyjne i merytoryczne funkcjonowanie gminnych świetlic środowiskowych. Do udziału w imprezie zaproszono wszystkie dzieci, które aktywnie uczestniczyły w zajęciach świetlicowych, wraz z ich rodzicami i opiekunami. W spotkaniu wzięła również udział pani Krystyna Sułko – Przewodnicząca Rady Gminy Wielka Wieś oraz instruktorzy prowadzący poszczególne zajęcia.
Na początku wszystkich licznie przybyłych gości powitała pani Monika Berdecka – Kierownik Gminnego Ośrodka w Wielkiej Wsi, która w kilku słowach opowiedziała o roli i zadaniach świetlic środowiskowych. Następnie pani Agata Włodarczyk - koordynator świetlic, przedstawiła prezentację multimedialną z zajęć i wyjazdów wakacyjnych, w czasie której dzieci własnymi słowami opowiadały o swoich wrażeniach, przeżyciach, o tym co im się podobało i co sprawiało im szczególną radość.

Kolejnym punktem programu były występy sportowo-artystyczne dziewcząt ze świetlicy „Domino” w Giebułtowie oraz świetlicy „Amaltea” w Modlniczce, które spotkały się z gorącym aplauzem zgromadzonej publiczności.

W ostatniej części imprezy wychowankowie świetlic wraz z rodzicami mieli możliwość obejrzenia prac, które wykonane zostały w czasie zajęć ceramicznych i filcowania. Ponadto, stowarzyszenie „Tygart”, które prowadziło zajęcia fotograficzno-malarskie pn. „Środek Świata”, przygotowało również wernisaż prac dzieci, powstałych w czasie tych zajęć.

Na koniec, jako uwieńczenie miło i aktywnie spędzanych chwil na świetlicach, każde z dzieci otrzymało paczkę pełną słodyczy.

Mamy nadzieję, że w nadchodzącym roku szkolnym najmłodsi mieszkańcy gminy równie chętnie będą korzystać z atrakcyjnej oferty zajęć świetlicowych.

Galeria zdjęć >>>

Tekst: Aneta Solarz

Foto: Aneta Solarz, Patrycja Francuz