„Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli…” – Albert Schweitzer
W dniu 10 maja b.r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi zorganizował pierwsze gminne „Targi Dobra” w ramach projektu Senior(i)ady. Projekt skierowany jest nie tylko do seniorów i osób niepełnosprawnych, ale też do całej społeczności naszej Gminy. Pomysłodawczynią imprezy była Małgorzata Heród – Koordynator z ramienia GOPS. Ideą spotkania było pokazanie dobra, które jest w nas i wokół nas. Dobra, które można rozdawać i radośnie przyjmować…
Pomysł zorganizowania Targów spotkał się z dużym poparciem społecznym a my korzystając z okazji wszystkim chcemy bardzo serdecznie podziękowaćJ
Dziękujemy:
- Szkole Podstawowej z Wielkiej Wsi, która udostępniła salę i zapewniła kawę, herbatę, napoje oraz słodkości. Za kabaretowy występ uczniów tej szkoły.
- Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi „Uśmiech Dziecka”, które prezentowało kompozycje roślinne w szkle, stroiki oraz dekoracje wykonane przez rodziców.
- Stowarzyszeniu „Być szczęśliwym”, które zorganizowało dzieciom malowanie twarzy, robienie zwierzątek z balonów, brokatowe tatuaże, zdrowe sorbety, lemoniadę oraz zaprosiło Minionka.
- Klubowi Seniora z Wielkiej Wsi za występ oraz słodki poczęstunek dla firm prezentujących się na targach.
- Zespołowi „Wielkowsianki” za występ oraz wielkie kosze owoców.
- Panu Jarkowi z Janeckiemu z GOKIS-u za nagłośnienie imprezy.
Podczas targów zachwycaliśmy się dobrami prezentowanymi na poszczególnych stoiskach:
- Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa "Tęcza" z Krakowa zaprezentowało wspaniałe rękodzieła wykonane przez osoby niepełnosprawne.
- Pani Bernarda Skóra -mieszkanka naszej gminy przyjechała z własnoręcznie uszytymi: obrusami, maskotkami i fartuszkami kuchennymi.
- Pani Urszula Piwowar- mieszkanka naszej gminy zaprezentowała własnoręcznie robione torebki, stroiki, ozdoby.
- Pani Jadwiga Węgorek- koronczarka z Krakowa zaprezentowała wykonane przez siebie piękne koronkowe i haftowane serwetki, bieżniki, ozdoby. Osoby chętne mogły zobaczyć, jak wygląda wykonywanie koronek
- Rodzinna firma z okolic Proszowic Dukatki.pl zaprezentowała produkty ekologiczne tj. zioła, przyprawy, oleje, oliwy, bakalie mąki, kasze, ryże, cukry, ziarna, miody.
- Pan Marcin Rojek mieszkaniec gminy Wielka Wieś prowadzący firmę Notick.pl prezentował aparaty wykrywające kleszcze u ludzi, uświadamiał o skali zachorowań na boreliozę.
- Zakład Ubezpieczeń Społecznych dał możliwość bezpłatnego założenia konta na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).
- Towarzystwo Ubezpieczeń Warta prezentowało ofertę ubezpieczeniową oraz niedawno otwarty punkt znajdujący się w budynku Gminy.
- Duolife zaprezentowało produkty pomagające na różne choroby i schorzenia. Na stanowisku można było skosztować napoju z chlorofilu.
- Lavendziarnia Stoki 6- wystawiła naturalne kosmetyki (m.in. kremy, oliwki, peeling, mydła, ocet), czekoladę z lawendą, napój naturalny lawendzianka oraz naturalny środek czyszczący.
- Wytwórnia wędlin ALDOZ z Giebułtowa częstowała wszystkich gości wędlinami, przygotowywała poczęstunek z grilla.
- Winnica Zagardle z miejscowości Szczodkowice prezentowała swoje wina, wyroby oraz zachęcała do organizacji eventów.
- Winnica Cuda Wianki ze Smardzowic prowadziła degustację win, reklamowała ofertę agroturystyczną oraz zwiedzanie winnic.
- Winnica Słońce i Wiatr- rodzinna firma z miejscowości Świńczów prezentowała swoje wina.
- Spiżarnia we Młynie z Prądnika Korzkiewskiego prezentowała swoje wina, przetwory, mydła oraz ofertę agroturystyczną.
- Natur Day- prezentowała suplementy diety, ekstrakty roślinne. Rozdawano zaproszenia na konsultacje z lekarzem.
- Firma Arbonne- prezentowała kosmetyki amerykańskie bezglutenowe do twarzy i ciała, produkty do makijażu, reklamowała organizację domowego Spa dla grup.
Więcej informacji oraz dane kontaktowe do osób/ firm prezentujących się na targach można uzyskać w GOPS.
Dziękujemy za obecność, atmosferę pełną ciepła i przyjaźni, za otwarte serca! Do zobaczenia za rok!