Zachęcamy do udziału w Krakowskich Targach Seniora. Zapowiadają się dość atrakcyjnie, więc warto skorzystać. Niestety nie mamy jeszcze dokładnego programu, ale jeśli jesteście Państwo zainteresowani udziałem- prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty.

Tegorocznej edycji Targów Seniora towarzyszyć będzie obszerny i atrakcyjny program towarzyszący. Odbędą się prelekcje i pokazy w otwartej strefie warsztatowej, występy na głównej scenie oraz badania medyczne w wydzielonych punktach. Zapraszamy na spotkanie z ks. Adamem Bonieckim, podróżnikami Elżbietą i Andrzejem Lisowskimi oraz koncerty Haliny Kunickiej i Katarzyny Gartner.

Najważniejszym elementem targów będzie możliwość bezpłatnego odwiedzenia stoisk i zapoznania się z ofertą uzdrowisk i sanatoriów, hoteli, firm medycznych, domów opieki, itp. Licznie reprezentowana będzie oferta turystyczna i wypoczynkowa. Nie zabraknie również przedstawicieli zakładów opiekuńczo-leczniczych, sprzętu rehabilitacyjnego czy nowoczesnych systemów opiekuńczo-ratunkowych.

Podczas targów można będzie skorzystać z bezpłatnych badań:

- słuchu (najwięcej punktów)

- wzroku,

- USG,

- badań kardiologicznych i ogólnych,

a także uzyskać na miejscu porady specjalistów, m.in. w schorzeniach ruchu czy ortopedycznych.

W otwartej strefie warsztatowej odbywać się będą przez dwa dni wykłady zdrowotne, podróżnicze, kulturalne i sportowe. Swoją ofertę połączoną z prelekcjami i pokazami zaprezentują krakowskie muzea, domy kultury, Centra Aktywności Seniorów. Czekają też na Państwa zajęcia sportowe i relaksacyjne, m.in. z jogi i aromaterapii.

W specjalnie zaaranżowanej Strefie Podróżnika znajdą się spotkania z autorami książek podróżniczych, które również będzie można nabyć na stoiskach. Wśród prelegentów wystąpi m.in. Elżbieta Tomczyk-Miczka, wykładowca na wyższych uczelniach, dziennikarka turystyczna i podróżniczka. Autorka 12 albumów i przewodników. Prelekcjom towarzyszyć będą wystawy fotograficzne połączone z nimi tematycznie. W promocji turystyki nie mogło zabraknąć Małopolskiej Organizacji Turystycznej, która z kolei na część wystawienniczą wjedzie (dosłownie) promocyjnym camperem z ofertą regionalnych produktów. Produkty regionalne oferować będą również wraz z promocją turystyczną regionów gminy Małopolski.

Moc atrakcji na uczestników czeka na dużej scenie, gdzie zaplanowane są spotkania z wyjątkowymi gośćmi, m.in. ks. Adamem Bonieckim czy podróżnikami Elżbietą i Andrzejem Lisowskimi. Odbędzie się występ zespołu Filharmonii Krakowskiej z koncertem muzyki perkusyjnej, koncert Orkiestry Dętej Solvay i pokaz mody dla seniorów. Przewidziane są też dwa występy gwiazd - Haliny Kunickiej oraz Katarzyna Gartner. Z piosenkarkami zaplanowane są również spotkania. Wydarzeniu towarzyszyć będzie debata pod patronatem Marszałka Małopolski Jacka Krupy i Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Na odwiedzających Targi czeka wiele niespodzianek: ofertowane przez wystawców karty rabatowe, zniżki na pobyty w uzdrowiskach i hotelach oraz pula do wygrania kilkudziesięciu wycieczek krajowych i zagranicznych!

Podczas Targów można będzie złożyć wniosek na wydanie Krakowskiej Karty Miejskiej, upoważniającej do zniżek w komunikacji miejskiej czy miejskich jednostkach kulturalnych oraz Karty Seniora. Zapraszamy!